Kiedy kupujemy nowe mieszkanie

Kiedy kupujemy nowe mieszkanie
22-05-2019

Pomysł na szkło do Twojego wnętrza: lustra z duszą.

Kiedy kupujemy nowe mieszkanie, budujemy domy albo remontujemy własny kąt pojawiają się pytania:

Jak urządzić wnętrze?, Jak powiększyć przestrzeń w mniejszym pomieszczeniu?, Co sprawi, że nasze wnętrza nabiorą nowoczesnego wyglądu?

Porad i stylizacji możemy odnaleźć wiele, każdy przecież ma swój gust. Jedną z propozycji jest szkło. Powstaje tylko pytanie czy szkło można wykorzystać wszędzie. Jak zastosować szkło we wnętrzach z duszą gdzie liczy się stylowy charakter wystroju,kiedy szukasz rozwiązań dla Twojego wymarzonego wnętrza i pragniesz aby było inne niż wszystkie.

Szkło jest nieodzownym elementem dekoracyjnym naszych wnętrz od wieków. Lustra towarzysza nam na co dzień , to w nich odbija się nasz wygląd, to na nie spoglądamy na co dzień, to miejsce kiedy często rodzina jest razem w odbiciu szklanym. Jednak czy można znaleźć sposób na wykorzystanie luster w inny sposób we wnętrzach. Pomysłów jest wiele jednym z nich jest zastosowanie luster zamiast płytek w kuchni. W pasie między szafkami a umywalką zamieszczamy lustro dzięki czemu nadajemy wnętrzu nowoczesny wygląd i nietuzinkowe rozwiązanie. W małych wnętrzach natomiast umieszczenie lustra na ścianie powoduje optyczne powiększenie przestrzeni, ale czy można umieścić lustro jeszcze w innym miejscu np. :sufit i podłoga. Brzmi ciekawie jednakże czy to rozwiązanie jest bezpieczne. Odpowiedź brzmi tak. Umieszczenie lustra z zastosowaniem odpowiedniego zabezpieczania sprawi, że po rozbiciu kawałki luster pozostaną na miejscu nie spadną. A jak wygląda temat z podłogą. W przypadku podłogi ważne jest zastosowanie elementów luster hartowanych czyli takich, które poddane są odpowiedniej obróbce termicznej dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i odporne na naprężenia, które naturalnie powstają podczas chodzenia po powierzchni wnętrza. Zastosowanie takiej metody da nam ciekawą grę odbiciem lustrzanym we wnętrzu.

IMG_4099

A co z wnętrzami z duszą? Czy lustro będzie pasować do takiego wnętrza? I tu odpowiedzią na potrzeby klientów są lustra postarzane. Dzięki takiemu zastosowaniu nasze lustro będzie pasowało nawet do najbardziej wyszukanego i stylowego wnętrza z historią. Może zdobić naszą ścianę w kompozycji z ramą, frontów meblarskich czy nawet płytek na ścianę. Lustro o odpowiednich kształtach poddawane jest odpowiedniemu ręcznemu procesowi dzięki czemu uzyskujemy efekt postarzania. Natomiast postarzane lustro o barwie chłodnej z zaciekami cieszy się zainteresowaniem klientów urządzających przestrzenie np.: typu loft.

A co zrobić kiedy mamy już lub znajdziemy ciekawe stare zniszczone lustro. Są przecież lustra z duszą, wspomnieniami, o szczególnym charakterze. I tu pomocna jest renowacja starego lustra, dzięki której powłoka naszego wyjątkowego elementu wyposażania wnętrz zostanie poddana ręcznym procesom odnawiania oraz regeneracji. I nadal będziemy mogli cieszyć się przedmiotem z duszą w naszym ukochanym wnętrzu.

Z luster można tworzyć cuda, pomysł na szkło czy lustra kończy się tam gdzie kończy się nasza wyobraźnia.

Kontakt


Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu.

Logotyp Bydgoska Manufaktura Szkła

Grupa Nowak sp.z o.o.sp.k

Kornela Ujejskiego 21
85-168 Bydgoszcz
Jak do nas dojechać?
nr telefonu: +48 537 440 793
Godziny pracy
po - pt 8:00 - 16:00